Zabytkowy Kościół św. Michała Archanioła

W takim nowoczesnym mieście, jakim jest Gdynia, turysta może nie spodziewać się zabytkowych budowli. Tym bardziej, jeśli ceni takowe, zachwyci go zabytkowy kościół, którego historia sięga XIII wieku. Jest to najstarszy budynek w mieście. Spodoba się osobom, które lubią piękne obiekty sakralne. Także takim, którzy lubią kościoły stare i dobrze zachowane. Gdynia to nie jest jedno z tych miast, które słyną z ilości zabytków, nie z uwagi na nie się tu przybywa. Najważniejszym jej atutem jest położenie nad morzem i dobre wykorzystanie tego. Jest to jedno z chętniej odwiedzanych przez turystów miast i co roku w okresie letnim tutejsza baza noclegowa jest oblegana []. Rozwija się ona świetnie, więc zawsze jest więcej miejsc niż turystów. Będzie się, gdzie zatrzymać. Jeśli jednak ważne jest, by przenocować w jakimś konkretnym obiekcie albo ma się inne specyficzne wymagania, to trzeba sobie nocleg zamówić odpowiednio wcześniej.

Turyści przyzwyczajeni są do pewnego rodzaju atrakcji. Przyjeżdża się głównie z uwagi na morze i plażę albo kiedy jest jakaś impreza, lecz chętnie też odnajduje się to wszystko, co uważa się za kanon oferowany przez miejscowości turystyczne. Zabytkowe kościoły i ogólnie budowle należą do tej grupy. O ile tylko nie nastawił się ktoś na korzystanie z jednej tylko atrakcji np. kąpieli w morzu, to chętnie zwiedza najciekawsze zabytkowe budynki. Tym chętniej, jeśli nie spodziewał się takich zabytków w jakimś mieście. Zobaczyć zabytkowy kościół św. Michała Archanioła będzie pewną odmianą. To budowla pełna dużego uroku i stojąca w malowniczym otoczeniu. Drzewa, krzewy, łąka, szeroka aleja to doskonałe otoczenie tego pięknego kościoła. Wybudowany został w XIII wieku. W kolejnym był rozbudowany. Później był czas wojen, więc kościół był niszczony i odbudowywany. Te same dzieje przeszło wiele innych budowli. Nie wszystkie jednak zostały odbudowane. Kościół św. Michała Archanioła zachował się do naszych czasów. Już choćby dlatego warto go zobaczyć. To kościół rzymskokatolicki. Znajduje się w dzielnicy Oksywie.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>