Wakacje w Myślenicach – dlaczego warto?

Myślenice to niewielkie miasteczko położone w województwie małopolskim, w zupełnie niewielkiej odległości od Krakowa. Lokalizacja przy jednej z najchętniej wybieranych dróg w Polsce, tak zwanej Zakopiance, powoduje, że stosunkowo w krótkim czasie można dojechać także do Zakopanego, które jest niezwykle chętnie wybieranym przez turystów miejscem wakacyjnych podróży. Dlaczego warto wybrać się na wakacje do Myślenic? Jakie atrakcje możemy tutaj zobaczyć? W jakich wydarzeniach z pewnością warto wziąć udział i o czym powinien wiedzieć każdy turysta wybierający się w te okolice?

Przede wszystkim warto wybrać się w te okolice ze względu na prawdziwą moc atrakcji, jaka czeka tutaj na każdego turystę. W okresie letnim organizowanych jest naprawdę mnóstwo wydarzeń, szczególnie tych o charakterze sportowym. Nie brakuje tu również atrakcji dla osób szukających wrażeń kulturalnych – w Myślenicach (https://pl.wikipedia.org/wiki/Myślenice) organizowany jest Myślenicki Festiwal Lata, na którym pojawiają się najbardziej znani artyści muzyki rozrywkowej w Polsce. Warto wybrać się w te okolice także ze względu na możliwość uprawiania wielu różnych sportów. Okoliczne góry sprzyjają wycieczkom pieszym, a ilość tras przygotowanych dla turystów spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających piechurów. W okolicach Myślenic warto także skorzystać ze specjalnych zjazdów rowerowych, zwanych downhill. Takie przeżycie może być co prawda mocno ekstremalne, szczególnie dla osób o spokojniejszym usposobieniu, jednak na pewno pozostaną po takim wyjeździe niezapomniane wrażenia. W okolicy możemy także uprawiać między innymi jazdę konną.

Tak duża moc atrakcji powoduje, że już to wystarczy, aby skutecznie zachęcić turystę do pobytu w Myślenicach. Jeśli dodamy do tego naprawdę świetne noclegi (), to jest to niewątpliwie sposób na bardzo udane wakacje. Baza noclegowa w tym mieście została przygotowana tak, aby zapewnić komfortowy wypoczynek wszystkim gościom. Myślenice to nie tylko miasto, w którym możemy uprawiać sport czy uczestniczyć w wielu organizowanych w trakcie lata imprezach. Na uwagę turysty zasługuje także miejscowa architektura i ciekawe zabytki, które mają historyczne znaczenie.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>