Wakacje w Mielnie kiedyś i dziś

Mielno jest jednym z najpopularniejszych letnisk nadmorskich w Polsce. Przez lata wypracowało sobie renomę i nic nie wskazuje na to, by sytuacja ta miała ulec zmianie i spowodować wyciszenie wakacyjnego ruchu. Przed laty Mielno ograniczało swe atrakcje do nadbałtyckiej plaży, promenady, spacerów nad jeziorem Jamno, nielicznych smażalni ryb i pijalni piwa, niezbyt bogatej oferty noclegowej. Obecnie ta sytuacja ma się zupełnie inaczej, a ta wakacyjna perła nie ustępuje w swej atrakcyjności zagranicznym kurortom.

Mielno bliżej niż rajska wyspa

Jeśli rozważa się koszt pobytu nad polskim morzem, to poszukiwacze ofert typu „last minute” poza granicami kraju będą w stanie udowodnić, że wakacje w Polsce nie wychodzą najtaniej. Z pewnością Mielno wygrywa jeśli porównuje się czas podróży – zdecydowanie trudniej jest dotrzeć na rajską wyspę położoną na drugim krańcu świata, a przy urlopie trwającym na przykład siedem dni kilka z nich może wypaść na przystosowanie się organizmu do zmian klimatycznych lub przejście niedyspozycji dopadających osoby spoza danego klimatu. Opada problem paszportowo-wizowy. Są osoby, dla których nic na świecie nie jest warte tyle, co aura Morza Bałtyckiego – dlatego też bardzo chętnie odwiedzają chociażby Mielno. Pozytywnym aspektem spędzania wakacji w Polsce jest fakt, że nie ma czegoś takiego jak „all inclusive”, które podstępnie „zamyka” turystów na terenie hotelu, bo chcą korzystać z wszystkiego, co zawarte w cenie.

Mielno i jego atrakcje

Atrakcją letniska jest promenada, która prowadzi aż do Unieścia (spacer w jedną stronę to pokonanie trasy o długości trzech kilometrów). Sama promenada najciekawsza jest podczas zachodów słońca. Jeśli komuś znudzi się morze, ten ma blisko nad jezioro Jamno – kuszące możliwością uprawiania sportów wodnych. Jest też Park Linowy z trasami o różnym poziomie trudności, także dla dzieci. Można też udać się na szlak rowerowy, który ciągnie się aż do Koszalina (trasa o długości 14 kilometrów).

Co z noclegiem?

Planując wakacje warto dużo wcześniej zapewnić sobie . Baza noclegowa jest bogata w oferty o najróżniejszych standardach, jednakże wybór odpowiedniego miejsca jest najłatwiejszy przed sezonem. Sezon trwa od czerwca do września, przy czym ten ostatni miesiąc nie obfituje już tak w przyjezdnych.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>