Tężnia jako główna atrakcja Inowrocławia

Inowrocław jest miastem położonym w zachodniej części województwa kujawsko-pomorskiego. W związku ze swoimi niepowtarzalnymi właściwościami klimatycznymi, jest uznany za miejscowość uzdrowiskową, do której bardzo chętnie wybierają się kuracjusze w każdym wieku. Baza noclegowa zresztą rzeczywiście w tym miejscu daje szerokie pole manewru – oceń sam -> .

Na pewno wybierając się do tego miejsca, jednocześnie chcemy dowiedzieć się, z jakimi dokładnie atrakcjami turystycznymi możemy mieć do czynienia. Tężnia obecnie rozciąga się na długość 300 metrów oraz ma wysokość 9 metrów. Jednocześnie rozpylany jest wokół aerozol o leczniczych właściwościach. Wypoczynek w jej obecności korzystnie wpływa na wiele schorzeń, szczególnie dotyczących dróg oddechowych.

Przemierzając nieco dalej, możemy natrafić na kolejną sławę tego miasta, a jest nią Aleja Dębów Gwiazd. To właśnie tutaj swoje drzewa posadzili między innymi Krzysztof Penderecki, Wojciech Kilar, Maciej Stuhr, Olga Bończyk czy Irena Kwiatkowska. Jeśli ktoś nie chce siedzieć w jednym miejscu, z powodzeniem może skorzystać ze specjalnego parku, w którym można jak najbardziej aktywnie spędzać chwile. Przyrządy do ćwiczeń, plac do minigolfa, czy też możliwość gry w kręgle, to tylko niektóre z atrakcji, które przede wszystkim będziemy mieli okazję znaleźć i skorzystać z nich na wyciągnięcie ręki, nie musząc się zbyt daleko ruszać od tężni.

Oczywiście urocze miasto kryje w sobie jeszcze więcej ciekawych zakątków, a także przygotowuje każdego roku wiele wydarzeń kulturalnych, z których można z powodzeniem korzystać. W takim razie nie pozostaje nic innego, jak spojrzeć w swój kalendarz i wybrać dla siebie dogodny termin na przyjazd do Inowrocławia. Wtedy możemy spokojnie przekonać się o tym, że wypoczynek w Uzdrowisku może być przepełniony wieloma atrakcjami.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>