Ruiny kościoła w Trzęsaczu

Jednym z oryginalnych miejsc na wybrzeżu [oprócz ostatnio opisywanego Poddąbia] są ruiny kościoła znajdujące się w Trzęsaczu. Jest to miejsce bardzo wyjątkowe dla tamtejszych mieszkańców, dlatego każdy turysta decyduje się na jego odwiedzenie podczas wycieczki do tego miasta. Znajduje się tam jedyna pozostała ściana po dawnym kościele, który został podtopiony przez Bałtyk, a wiąże się z nim naprawdę ciekawa historia.

Wybierając Trzęsacz trzeba zobaczyć ruiny kościoła, ponieważ trudno o lepszą atrakcję tego typu w całej Europie. Z tego też względu również zagraniczni turyści bardzo chętnie udają się na wycieczkę do tego miasta, aby zobaczyć wyżej wspomnianą ścianę. Kościół powstał w XIX wieku i usytuowany był ponad 2 kilometry od Bałtyku. Z czasem jednak zaczął zbliżać się do świątyni sakralnej, co oznaczało wielkie niebezpieczeństwo dla budowli. Nie dało się jednak za bardzo nic z tym zrobić, dlatego w pewnym momencie kościół został podtopiony i obecnie jest z niego jedynie jedna ściana, którą można podziwiać. Położona jest jednak na urwisku, dlatego też w każdym momencie grozi jej zawalenie do morza, ale póki można warto ją obejrzeć, bo mało jest takich miejsc na świecie. Budowla była zbudowana w stylu gotyckim, posiadała ona bardzo duże okna, w których znajdowały się witraże, ale obecnie pozostały po nich jedynie wielkie otwory. Warto zarezerwować wcześniej noclegi i udać się tam na zwiedzanie całą rodziną, biorąc ze sobą aparat fotograficzny, aby uwiecznić dawną świątynię sakralną na zdjęciach. Będzie to niesamowita pamiątka z wycieczki do tego miejsca. Władze Trzęsacza chcą zadbać o pozostałą ścianę dawnego kościoła, ale nie wiadomo, czy pozwoli im na to czas, ponieważ morze jest bardzo blisko.

Ruiny kościoła w Trzęsaczu są oblegane przez turystów polskich oraz zagranicznych. Dzieje się tak głównie dlatego, że kiedyś w tym miejscu znajdował się pokaźny kościół, ale został on podtopiony przez Bałtyk i pozostała z niego jedynie jedna ściana. Warto zobaczyć ją z bliska i dowiedzieć się nieco więcej o tej ciekawej historii.

One thought on “Ruiny kościoła w Trzęsaczu

  1. Ta miejscowość bardzo mnie oczarowała. Spędziłam tam cudowne chwile i jeszcze wrócę tam nie raz…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>