Rodzinne wczasy w Skorzęcinie

Skorzęcin, wypoczynkowa miejscowość na Pojezierzu Gnieźnieńskim to świetne miejsce na rodzinne wakacje. Znajdziemy tutaj piękną piaszczystą plażę, przypominającą te nadmorskie, wypożyczalnie sprzętu pływającego i rowerów, boiska, place zabaw, a także rozbudowaną infrastrukturę.

Ośrodek wypoczynkowy nad jeziorem Niedzięgiel oraz Jeziorem Białym – znacznie mniejszym i mniej znanym, położonym po drugiej stronie letniskowego kompleksu – jest największym takim ośrodkiem w Wielkopolsce. Wybierany jest przez wiele osób, niekiedy z odległych regionów, wracających tutaj co roku. To, co przyciąga wczasowiczów, to przede wszystkim duża plaża z kąpieliskiem i szerokim molo. Woda w jeziorze jest przeźroczysta, a brzeg bardzo łagodny – możemy odejść kilkadziesiąt metrów, nadal nie tracąc gruntu pod nogami. Łagodne opadanie dna sprawia także, że woda jest tu prawie zawsze ciepła, więc Skorzęcin należy do okolicznych kąpielisk, które najwcześniej zapełniają się plażowiczami. Jest też jednym z nielicznych, które służą nie tylko mieszkańcom okolicy, ale przede wszystkim przyjeżdżającym na urlop na dłużej.

Baza noclegowa pomieścić może jednocześnie ponad 6 tysięcy osób. Na terenie otoczonego lasem ośrodka znajdziemy pensjonaty, hotele, kempingi, stylowe domki w lesie, nad samym jeziorem leży dom wczasowy oraz prywatne kwatery oferujące noclegi. Skorzęcin sprzyja wyjazdom rodzinnym i w gronie znajomych, możemy znaleźć kilkuosobowe pokoje, często z samodzielną kuchnią. Przy plaży i wzdłuż alei do niej prowadzącej, jak i odchodzących od niej dróg, znajdziemy liczne lokale gastronomiczne, typowe letnie atrakcje, stoiska i sklepiki, a na najmłodszych czekają place zabaw, wesołe miasteczko, boiska do uprawiania różnych sportów. W amfiteatrze przy plaży odbywają się w sezonie np. przedstawienia dla najmłodszych, konkursy piosenki, obserwować można w Skorzęcinie też turnieje sportowe i regaty. Oczywiście wypożyczyć możemy także rower wodny, łódkę czy kajak – duże jezioro sprzyja wodnej rekreacji.

Ze Skorzęcina możemy też urządzić sobie jednodniowe wycieczki, np. do historycznego Gniezna, na Ostrów Lednicki i do Poznania, do Żnina, Biskupina, Kruszwicy, zobaczyć park dinozaurów w Rogowie, w Żninie – westernowe miasteczko oraz przejechać się kolejką wąskotorową. Wszystkie atrakcje na miejscu wraz z ciekawą okolicą sprawiają, że w Skorzęcinie nie sposób się nudzić.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>