Rewelacje z portów w Darłówku

Darłówko to przepiękna nadmorska miejscowość stanowiąca część Darłowa, która położona jest u ujścia rzeki Wieprzy na Słowińskim Wybrzeżu. Podobnie jak większość pozostałych nadmorskich kurortów, Darłówko przyciąga w sezonie letnim dosyć sporą liczbę turystów pragnących nie tylko wypocząć na pobliskiej plaży, ale również aktywnie spędzić wakacyjny urlop.

Wybierając się do Darłówka w sezonie letnim, należy dużo wcześniej zabukować sobie pokój (noclegi Darłówko), gdyż obłożenie jest tak duże, że istniejące obiekty okazują się niestety niewystarczające, pod względem liczby miejsc. Wprawdzie baza noclegowa w tej miejscowości jest dosyć ciekawie rozbudowana (można wynająć nie tylko prywatną kwaterę, ale również w pełni wyposażony pokój hotelowy), to należy mieć świadomość tego, iż w czasie wakacji większość z tych ośrodków nie posiada miejsc. Dla zwolenników noclegu na świeżym powietrzu również powinno się coś znaleźć, ponieważ na terenie Darłówka mieści się kemping z polem namiotowym.

Z pewnością, większość osób o tym nie wie, ale Darłówko podzielone jest na dwie części, a mianowicie na zachodnią oraz wschodnią. Obydwie łączył niegdyś most zwodzony, który w latach 80. został zastąpiony mostem rozsuwanym. Co najciekawsze, pomost łączący zachodnią oraz wschodnią część Darłówka to jedyny most rozsuwany znajdujący się na terytorium Polski, dlatego też warto mu się przyjrzeć nieco bliżej. Nie w każdej nadmorskiej miejscowości znajduje się port, gdyż zazwyczaj położenie danego miasta na to nie pozwala, jednak w Darłówku taki czynny port istnieje i jest bardzo chętnie odwiedzany przez spacerowiczów. Z portu wschodniego wyruszają liczne statki wycieczkowe, oferujące rejsy po całym Morzu Bałtyckim. Stamtąd również odpływają w morze kutry rybackie, a więc każdego dnia można liczyć na dostawę świeżych morskich ryb. Jeśli chodzi natomiast o port zachodni, to można na nim podziwiać liczne jachty cumujące przy nabrzeżu, co dla wielu osób stanowi bardzo interesującą gratkę.

Osoby niezdecydowane, które bardzo często mają problem ze znalezieniem nadmorskiego kurortu, w którym mogliby odpocząć, ale i zwiedzić wiele ciekawych atrakcji, powinni przemyśleć możliwość wybrania się do Darłówka. Przepiękne widoki, wyjątkowy mikroklimat, a także liczne atrakcje turystyczne przyciągają do Darłówka nie tylko pobliskich mieszkańców, ale również zagranicznych turystów.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>