Rekreacyjne wędrówki po Gorcach

Każdego roku wielu turystów staje przed niezwykle trudnym wyborem miejsca na wakacje. Polska to kraj, który jest bogaty w różnego rodzaju ośrodki turystyczno-wypoczynkowe.

Wiele miejsc tego typu znajdziemy w miastach oraz wioskach, które położone są tuż u podnóża Gorców. Góry te należą do Beskidów Zachodnich. Ich całkowita powierzchnia wynosi prawie pięćset pięćdziesiąt kilometrów kwadratowych. Najwyższym szczytem, który możemy odwiedzić w tym paśmie górskim jest Turbacz [więcej na www.wikipedia.org/wiki/Turbacz], który wznosi się na wysokość prawie tysiąca trzystu metrów nad poziomem morza. Każda osoba, która przyjeżdża do tego regionu na wakacje lub wczasy może skorzystać z biuletynu bazy noclegowej [więcej na ], w którym znajdziemy wszystkie oferty istniejących na tym terenie gospodarstw agroturystycznych, schronisk oraz pensjonatów. Jest to wielkie ułatwienie dla turystów.

 

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się także mapka, na której zaznaczono wszystkie szlaki turystyczne, które możemy odwiedzić na tym terenie. Znajdziemy tutaj także adresy najlepszych restauracji, które serwują jedynie regionalne przysmaki.

Na północy Gorców możemy odwiedzić piękną wieś o nazwie Mszana Górna. Została ona założona przez króla Kazimierza Wielkiego w drugiej połowie czternastego wieku. Obecnie mieszka tutaj prawie 2500 osób, jednak w okresie wakacji, urlopów oraz weekendów liczba ta ulega znacznemu wzrostowi, a to wszystko dzięki tłumnie przyjeżdżającym turystom. Ogromnym atutem tej miejscowości jest funkcjonujący tutaj stok narciarski. Możemy skorzystać z nowoczesnego wyciągu, który przeznaczony jest zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. W skład kompleksu ośrodka narciarskiego wchodzi także wypożyczalnia nart oraz sprzętu potrzebnego do uprawiania sportów zimowych. Ogromnym zainteresowaniem cieszy się tutejsza szkoła sportów zimowych, w której możemy wziąć udział w wielu zajęciach, które odbywają się w grupach z podziałem na wiek oraz stopień zaawansowania. Nad bezpieczeństwem wszystkich użytkowników tego miejsca czuwają wykwalifikowani ratownicy medyczni.

Polska to kraj pełny zachwycających pasm górskich. Gorce przepełnione jest ciekawymi szlakami, na których co roku możemy spotkać tłumy turystów. W regionie tym organizowane są zarówno wycieczki piesze, jak i rowerowe.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>