Rabka-Zdrój pełna atrakcji

Rabka-Zdrój to niewielkie miasto zlokalizowane w województwie małopolskim w Kotlinie Rabczańskiej. Zostało ono założone w 1254 roku przez Bolesława Wstydliwego. Prawa miejskie zostały jednak nadane dopiero 21. września 1953 roku. Mnogość występujących atrakcji sprawia, że z roku na rok przyjeżdża tutaj coraz więcej turystów, którzy w celu lepszego poznania tego miejsca zostają na dłużej korzystając ze zbioru ofert noclegowych.

Jest to bardzo ciekawe miasto, w którym znajdziemy wiele zabytków, ale także wydarzeń kulturalnych i atrakcji. Osoby szukające różnych propozycji na aktywny wypoczynek nie będą zawiedzione. Organizowane są tutaj różne trasy rowerowe, rajdy piesze i wiele innych. Rabka-Zdrój to miasto o bardzo atrakcyjnej lokalizacji – jest położone w kotlinie w pobliżu dwóch potoczków o nazwie Słonka oraz Poniczanka. Wpadają one do rzeki Raby, która jest bezpośrednim dopływem Wisły i sprawiają, że przyjeżdża tutaj wielu turystów nastawionych na odkrywanie nowych walorów estetycznych.

Miasto położone jest na wysokości wahającej się od 500 metrów do 600 metrów nad poziomem morza. Na terenie Rabki-Zdroju naturalnie występują wielkie bogactwa przyrodnicze pod postacią solanek, które przyciągają tutaj rocznie setki kuracjuszy korzystających z tych dobrodziejstw natury. Uzdrowisko zlokalizowane na terenie miasta jest uważane za jedno z najlepszych w Polsce. Przebywają tutaj osoby cierpiące na schorzenia ze strony układu krążenia, układu oddechowego, układu nerwowego oraz choroby alergiczne i reumatyczne. Obecność sanatoriów i szpitali uzdrowiskowych sprawiło, że z roku na rok zainteresowanie tym miejscem rosło. Urząd Miasta zadbał, aby miejsce to posiadało wszystkie punkty potrzebne do prawidłowego funkcjonowania. Niedaleka odległość od Tatr powoduje, że co roku przejeżdża drogami tego miasta wielu turystów. Rabka-Zdrój zachęca licznymi zabytkami oraz atrakcjami i wydarzeniami kulturalnymi, które są organizowane przez Urząd Miasta. Istniejący tutaj Park Rozrywki jest bardzo popularny w całej Polsce i przyciąga tłumy osób korzystających z możliwych atrakcji.