Podniebna przygoda w Lesznie

Leszno jest miastem mogącym pochwalić się doskonale rozwiniętą infrastrukturą umożliwiającą przeżycie prawdziwej podniebnej przygody. Taką szansę daje znajdujące się na terenie miejscowości lotnisko objęte patronatem Centralnej Szkoły Szybowcowej Aeroklubu Polskiego. Sprzyjający układ terenu i profesjonalne przygotowanie sprawiły, że lotnisko zyskało zaszczytną pozycję na czele rankingu obiektów o podobnym przeznaczeniu w skali międzynarodowej. W mieście funkcjonuje pełnoprawna szkoła pilotów oferująca kursy specjalistyczne, których ukończenie daje takie uprawnienia, jak np. licencję pilota szybowcowego lub pilota balonowego.

Wyjeżdżając do Leszna, musimy mieć na uwadze bazę noclegową, która jest tutaj na naprawdę wysokim poziomie. Szeroki wachlarz możliwości noclegowych sprawia, że każdy znajdzie tu odpowiednie miejsce dla siebie. Leszno oferuje noclegi w hostelach, pensjonatach czy kwaterach prywatnych (rezerwując noclegi przez internet, wpisz w wyszukiwarkę hasło: „Leszno meteor”).

Z punktu widzenia turysty interesujące może się okazać wydarzenie rozgrywające się co roku na terenie ogromnego lotniska. „Leszno. Rozwiń skrzydła” to hasło przyświecające cyklicznym piknikom szybowcowym odbywającym się w miejscowości w czerwcu. Podczas tej wyjątkowej imprezy uczestnicy mogą skorzystać z licznych atrakcji przygotowanych dla młodszych i starszych miłośników podniebnych przygód. Wyjątkowym zainteresowaniem cieszy się między innymi widowiskowy pokaz technicznych akrobacji. Dla widzów jest to niesamowite, warte uwiecznienia na zdjęciach przeżycie, które pozostaje w pamięci na długo. Nic dziwnego, że udział w wydarzeniu budzi u wielu zainteresowanie, niekiedy przeradzające się w życiową pasję. Wśród najpopularniejszych atrakcji należy również wymienić loty balonowe oraz samolotowe, w których mogą wziąć udział chętni uczestnicy imprezy. Na śmiałków czeka natomiast szansa skoku spadochronowego. Nie każdy potrzebuje takiego zastrzyku adrenaliny, dlatego organizatorzy przygotowali też szereg innych, ciekawych propozycji. Są to konkursy z nagrodami oraz koncerty. Warto zachęcić najmłodsze pociechy do wzięcia udziału w przeznaczonych specjalnie dla nich punktach programu. Pokazy sprzętu wojskowego zainteresują nie tylko dzieci, lecz także nieco starszych gości. Podczas tej unikatowej w skali kraju imprezy, każdy turysta odwiedzający Leszno znajdzie coś dla siebie. Należy wspomnieć, że lotnisko proponuje podniebne doświadczenia zarówno doświadczonym pasjonatom, jak i nowym adeptom tego nieziemskiego hobby.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>