Lubelskie galerie handlowe

Prosta zasada wielu osób – im większe miasto, tym więcej sklepów. Dotyczy to głównie pań, które potrafią przejechać ponad 100 kilometrów, aby odwiedzić swoje ulubione sklepy i natrafić na ciekawe promocje. Lublin to duże miasto, o jeszcze większym potencjale handlowym. Kiedy tu przyjedziemy to nie rzucą nam się w oczy oferty lubelskich noclegów czy restauracji. Gdzie się tylko obejrzymy – będziemy atakowani zakupami i handlem. Pierwszym takim miejscem jest sam dworzec PKS z bazarem, na którym handlują obcokrajowcy. Można również nadziać się na miejscowych Cyganów, którzy są elementami… tutejszej kultury i folkloru. Idąc dalej na ulicę Tysiąclecia, również będziemy mieli ciąg straganów z odzieżą oraz apteki wraz z stoiskami z kwiatami. Dalej wszystko zależy od tego jaki kierunek obierzemy. Możemy iść na Stare Miasto, tam handel jest bardziej wyrafinowany. Umiejscowione są knajpy, restauracje, małe sklepiki  i wygodne dla przyjezdnych  noclegi. Lublin jednak idzie z duchem czasu, dlatego tez powstaje tu coraz większa ilość galerii handlowych.

W Lublinie największymi galeriami są: Orkana, Plaza, Olimp i powstały niedawno ogromny Felicity. Są to miejsca kumulujące w sobie wszelkie możliwe usługi jak i również będące centrum rozrywki. Znajdują się tu kina i place zabaw. To sprawia, że inne ciekawe miejsca miasta idą w odstawkę, ponieważ całe rodziny spędzają swój wolny czas we wszechstronnych galeriach. To również negatywnie wpływa na małe sklepiki, które po prostu powoli bankrutują poprzez agresywną i większa konkurencję. Z drugiej strony jest to ogromna wygoda dla mieszkańców – wszystkie sklepy są w jednym miejscu, można znaleźć wiele miejsc parkingowych oraz wygodny i szybki dojazd.

Najnowszym obiektem w Lublinie jest wspomniany już Felicity oraz Tarasy Zamkowe. Z racji położenia i mnogości sklepów dużo większą popularnością cieszy się Felicity. Jest on czynny codziennie od 9 do 21. Mnogość butików oraz sklepów z tańszą uniwersalną odzieżą jak i również podział nie tylko na płeć, ale i kategorie wiekowe sprawiają, że bardzo chętnie i przyjemnie robi się tu zakupy. W centralnej części galerii znajdują się fast foody i małe restauracje. Są tutaj również większe sklepy ogrodnicze oraz sportowe.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>