Łabędź na południu Polski – Rzeszów

Wakacje to czas wyjazdów i podróży. Każdy z nas chce zobaczyć piękno Polski i zwiedzić przysłowiowy „kawałek świata”. Większość osób decyduje się na popularne, nadmorskie kurorty. Jednak często w takich miejscach pojawia się problem nadmiernego zatłoczenia, zbyt wysokie ceny i dużo nieczystości. A może warto odwiedzić mniejsze miasta w Polsce i skorzystać z miejscowych jak i okolicznych atrakcji?

Jednym z takich miejsc jest Rzeszów. To liczące prawie dwieście tysięcy mieszkańców miasto, położone jest w województwie podkarpackim. Liczne zabytki, atrakcyjne centra rozrywki, a także coraz bardziej pagórkowaty teren, tworzą to miejsce niepowtarzalnym i bardzo klimatycznym. Jeszcze do niedawna Rzeszów uważany był jako mało atrakcyjne miasto z brzydkimi kamienicami i dużym bezrobociem. Jednak w ciągu kilku ostatnich lat nastąpił dynamiczny rozwój. Zabudowania zostały odrestaurowane i nabrały blasku. Podniósł się komfort życia i zarobki, które są jednymi z największych w Polsce. Z brzydkiego kaczątka Rzeszów stał się jednym z najpiękniejszych miast na południu naszego kraju. Nie ma tutaj tłumów turystów, ale stopniowo ich przybywa.

Trudno znaleźć w Rzeszowie bardzo znaną atrakcję, mimo iż jest tu ich sporo. Największą osobliwością i jednocześnie znakiem charakterystycznym tego miasta jest Pomnik Czynu Rewolucyjnego. Monument usytuowano w samym centrum. Jego wysokość wynosi prawie czterdzieści metrów, a wygląd budzi wiele kontrowersji i skojarzeń… Jakich? To już sam musisz sprawdzić. W Rzeszowie warto odwiedzić rynek. Spacerując napotkamy na mieszanie się architektury zabytkowej z nowoczesnymi wieżowcami. To dość typowe dla polskich miast. Na starówce wszyscy powinni być mile zaskoczeni, gdyż jest ona wizytówką miasta. Została gruntownie odrestaurowana – kolorowe kamienice świecą blaskiem, klimatyczna drewniana studnia, a także liczne obszary zieleni zachęcają do spaceru i spoczynku. Znajdują się tu liczne restauracje, bary mleczne i ogródki gastronomiczne.

Baza noclegowa ze względu na piękne walory architektoniczne jest bardzo rozbudowana i bogata (). W jej ofercie znajdziemy przytulne i niedrogie hostele, które położone są także w centrum miasta. W Rzeszowie nie brakuje luksusowych i nowoczesnych hoteli. Wiele z nich może śmiało konkurować z tymi, które często widzimy w telewizji. Jednym z takich ośrodków jest Blue Diamond Wellness Spa. Obiekt gwarantuje Spa – baseny, sauny, siłownię, sale konferencyjne, bankietowe oraz przede wszystkim wspaniałe apartamenty. Takiego luksusu można zaznać już od… 300 złotych. Rzeszów w ostatnich latach przeszedł prawdziwą metamorfozę i warto ją zobaczyć na własne oczy.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>