Karkonoska baza noclegowa dla każdego

Jeśli martwisz się tłumami turystów okupujących jedyne wolne noclegi w okolicy, a twoje wakacje kojarzą ci się z cienkimi ścianami motelowych pokoi, to może najwyższa pora zmienić miejsce swojego urlopu? Polecamy Karkonosze, które są średniej wielkości górami ulokowanymi w południowo-zachodniej części Polski, doskonale nadającymi się na wyjazd całymi rodzinami. Znajdziemy tu zarówno wysokie szczyty Śnieżki, jak o wiele niższe, przyjemne w podchodzeniu i zdobywaniu wzniesienia, na które swobodnie dojdziemy pieszo, a nawet wjedziemy rowerem. Zatem na co czekać? Wystarczy tylko zarezerwować noclegi w Karkonoszach i szykować się na wspaniałe wakacje.

Hotele, pensjonaty, uzdrowiska

W zależności od naszych wymagań i potrzeb, mamy do wyboru szerokie możliwości noclegowe, począwszy od hoteli i pensjonatów, po sanatoria i uzdrowiska, domki letniskowe, ośrodki wypoczynkowe, schroniska młodzieżowe i górskie oraz pola namiotowe i campingowe. Wszystko zależy od tego czy zdecydujemy się na komfort i wygodę, co wiąże się z nieco wyższymi kosztami noclegów, czy postawimy na wakacje w naturze, decydując się na spanie w namiotach pod gołym niebem. Warte zauważenia jest jednak to, że karkonoska baza noclegowa jest doskonale przygotowana na przyjęcie turystów tego ostatniego rodzaju – w samych górach znajduje się kilkanaście specjalnie wydzielonych miejsc na biwaki, a w miejscowościach leżących u stóp gór działa jeszcze więcej pól campingowych. Do dyspozycji gości pozostają tam prysznice i toalety oraz dostęp do prądu, gazu i oczywiście wody. Koszty nocowania w takich miejscach są nieporównywalnie mniejsze od wynajęcia pokoju w hotelu albo w pensjonacie, a gwarantowane przeżycia o wiele lepsze.

Wygoda uzdrowiskowa

Specjalnym typem oferty noclegowej są pokoje do wynajęcia w ośrodkach sanatoryjnych działających w kilku karkonoskich miejscowościach. Część pokoi rezerwowana jest przez cały rok przez NFZ, ale część pozostaje do wyłącznej dyspozycji zarządcy sanatorium, który może je wynajmować osobom prywatnym. Często się więc zdarza, że turyści łączą pobyt w Karkonoszach i piesze wyprawy po górach z leczeniem uzdrowiskowym. Z oczywistych względów jest to jednak oferta wybrana dla dedykowanej grupy odbiorców. Zdrowi goście Karkonoszy muszą się zadowolić wspomnianymi hotelami, pensjonatami czy domkami letniskowymi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>