Coś dla dzieci w Bukowinie Tatrzańskiej

W województwie małopolskim, w powiecie tatrzańskim znajduje się duża wieś o nazwie Bukowina Tatrzańska. Pierwsze zapisy o tej wsi pochodzą już z XX wieku. Bukowina Tatrzańska była typową podhalańską wsią rolniczą. Jednak w dwudziestoleciu międzywojennym zaczęto inwestować w rozwój bazy noclegowej i gastronomicznej, co doprowadziło do tego, że obecnie jest to typowa miejscowość turystyczna. Podstawową zaletą jest to, że jest mniejsza i o wiele spokojniejsza niż na przykład oddalone o 17 kilometrów Zakopane (więcej na wikipedia.org).

Noclegi (zapoznaj się ze stroną meteor-turystyka.pl) są tańsze, a atrakcje turystyczne są przygotowane dla całych rodzin, również dla dzieci. Najsłynniejszą z atrakcji są oczywiście Termy Bukowina. Jest to centrum rekreacyjno-rehabilitacyjne, które powstało na obszarze 4 hektarów. Na centrum składa się 20 basenów, baza sanitarna i gastronomiczna. Woda w basenach ma temperaturę od 28, do 36 stopni, w zależności do czego basen jest przeznaczony, czy jest to basen typowo sportowy, czy na przykład mały basen dla dzieci. Oczywiście w termach znajdują się też różne atrakcje dla dzieci i młodzieży, takie jak zjeżdżalnie, trampoliny i tym podobne.

Organizowane są specjalne wycieczki, specjalnie do centrum Termy Bukowina. Oczywiście, to tylko jedna z atrakcji turystycznych Bukowiny Tatrzańskiej z, której mogą korzystać dzieci. To przede wszystkim góry. Zlokalizowano tu wiele szkółek narciarskich i stoków przygotowanych specjalnie dla dzieci. Nawet kilkulatki mogą więc bezpiecznie poznać przyjemność jazdy na nartach. Latem natomiast wioska jest wspaniałym miejscem na spokojne piesze i rowerowe górskie wycieczki z dziećmi. Sama wieś jest położona na terenie znajdującym się na wysokości od 860 do 1000 m n.p.m. Może być więc wspaniałą bazą przygotowawczą dla dzieci, do późniejszych wycieczek w górach. Jest przed wszystkim spokojną miejscowością, nie przesiąkniętą jeszcze turystami. Można znaleźć w niej spokojne miejsca, które pozwolą rozkoszować się atmosferą Podhala – szerokiego i bogatego w wiele ciekawych turystycznie destynacji, takich jak również Kościelisko (informacje: http://stowarzyszenie-krosino.pl). Warto wybrać się tam całą rodziną, żeby spędzić czas w otoczeniu przepięknych wysokich gór.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>