Baza noclegowa w Piszu

Pisz jest miastem, które znajduje się w województwie warmińsko-mazurskim, a dokładnie w powiecie piskim. Jest zatem siedzibą gminy miejsko-wiejskiej. Znajduje się w południowo-wschodniej części Krainy Wielkich Jezior Mazurskich z dostępem do jeziora Roś. Miasto to otoczone jest Puszczą Piską. Zgodnie ze starym podziałem administracyjnym, czyli w latach 1975-1998 miasto to należało do województwa suwalskiego. Dane z 2010 roku mówią, że miasto to liczyło około 19,5 tysiąca mieszkańców, zaś jego powierzchnia wynosiła 10,08 km². Gmina Pisz leży na szczycie wszystkich polskich gmin pod względem obszarowym.

Obecnie Mazury są bardzo atrakcyjnym miejscem, które wybierają turyści na swój letni i nie tylko letni wypoczynek. Znajduje się tam wiele atrakcji, zaś największą są mazurskie jeziora, które udostępnia również miasteczko Pisz. Miasto jest bardzo urokliwe. Cieszy się nie tylko ciekawą zabudową urbanistyczną, ale również wspaniałymi zabytkami. Jest niezwykle przestrzenne, nie odczuwa się w nim ciasnoty i zatłoczenia, co sprawia, że Pisz daje komfort wypoczynku. Również sama baza noclegowa tego miasta, choć bardzo dobrze przygotowana, nie jest droga (info w portalu meteor > Pisz > noclegi). Sprawia to, że Pisz jest doskonałą ofertą na wypoczynek nawet dla tych osób, które nie mają zbyt wielkich oszczędności przewidzianych na wakacyjny wyjazd. Można w tym miejscu wynająć pokoje hotelowe, pokoje na prywatnych kwaterach, ale również uzyskać informacje o domkach. Domki są świetnym rozwiązaniem dla osób, które same chcą zadbać o gastronomię. Jeżeli jednak szukamy noclegu bez wyżywienia, gastronomia Pisza stanie się pysznym, świeżym i doskonałym wsparciem na każdy dzień urlopowego wypoczynku.

Miasto to słynie z bardzo przyjaznej i życzliwej atmosfery. Turyści czują się w tym miejscu tak dobrze, że w kolejnych latach wracają, by odwiedzić poznane już wcześniej kąty. Pisz jest doskonałym pomysłem na wakacje z dziećmi. Znajduje się w tym miejscu wiele atrakcji, z których można każdego dnia korzystać. Jest dobrą opcją na urlop bez pogody, gdyż nie trzeba się nudzić w pokoju hotelowym. Zaprasza więc swoimi atrakcjami i doskonałymi warunkami. Dostęp do jeziora Śniardwy jest największą atrakcją, gdyż nie tylko możemy wypocząć nad jego brzegami, ale również wynająć jacht i popłynąć wgłąb mazurskich przestrzeni.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>